13. komnata Ladislava Vízka

Legendární fotbalista se kromě fotbalových zápasů utkal i sám se sebou, když bojoval s vlastním gamblerstvím… Ladislav Vízek je legendární fotbalový hráč, internacionál, 3x mistr československé ligy s Duklou Praha, dvojnásobný fotbalista roku, vítěz Olympijských her z r. 1980, v témže roce 3. místo na ME, člen klubu ligových kanonýrů, za Československo odehrál 55 utkání a vstřelil 13 branek, hrál také za francouzský AC Le Havre.

Je podruhé ženatý, z prvního manželství má dceru Pavlínu, která je vdaná za další fotbalovou legendu Vladimíra Šmicera, z druhého malou dcerku Viktorii. Vlastní restauraci Kozlovna v Libni, i když nyní ji už jen pronajímá, ve svých pětašedesáti letech stále sportuje – kromě fotbalu hraje také tenis (s Panenkou, Dobiášem, Richterem, Haškem), golf a pravidelně píše sportovní fejetony.

Veřejně se také nekompromisně opírá do korupčních nešvarů našeho fotbalu, Vízek také díky fyzičce získané ze sportu překonal v roce 2020 Covid s vážným průběhem. Je to srdečný, společenský člověk, zúčastnil se i soutěže StarDance, ale sám sebe nebere jako celebritu, spíš jako obyčejného chlapa původem z vesnice, který má rád život a legraci. Jeho 13. komnatou je patologické hráčství. Málem osudným se mu stal příklon ke gamblerství (kasina, rulety, sázení), což nabývalo nebezpečných rozměrů a hrozilo mu bankrotem, rozpadla se mu rodina.

Dokument díky Vízkově otevřenosti pravdivě ukazuje jeho kritické období i nelehkou cestu z něho.

 

©2021. Olmer film. All rights reserved

English (UK)

Láska není bramora

Trampoty vodníka Jakoubka

Sůva z nudlí

Vůně kávy

Lehká jako dech

Bony a klid